Najnowsze wpisy

Jaki jest Twój Consent-Score? Czyli czy pozyskujesz zgody na wykorzystanie plików cookie zgodnie z prawem i wymaganiami Google

Tematyka zgód na pliki cookies jest zawiła. Dotyka zarówno materii technicznej (javascript, pamięć przeglądarki, tagowanie witryny) jak i prawnej (przepisy polskie, unijne, regulaminy googlowe). Nie oszukujmy się – żadna z tych dziedzin nie jest tym co właściciele biznesów (i witryn internetowych) lubią najbardziej. Dlatego przede wszystkim na potrzeby moich Klientów Google Ads spisuję same najważniejsze fakty i wprowadzam Consent-Score (wzorem Nutri-Score). Consent-Score to zrozumiała miara tego, w którym miejscu jest Twoja witryna jeśli chodzi o przestrzeganie prawa oraz tego, w którym miejscu jako właściciel witryny chcesz być.

CZYTAJ DALEJ
150 150 Maciej Ilczyszyn

Jak rozliczyć fakturę za Google Ads od Google? Co z VAT?

Faktury wystawiane przez Google za koszty reklam w systemie Google Ads nie zawierają podatku VAT. Jak rozliczyć taką fakturę, jak traktować VAT 0% i czy każdy musi go naliczyć samodzielnie?

CZYTAJ DALEJ
150 150 Maciej Ilczyszyn

3 rzeczy, które liczą się teraz w Google Adsach, Twoich Adsach

W ostatnim wydaniu magazynu Online Marketing Polska miałem przyjemność pojawić się jako autor jednego z artykułów. Za przyzwoleniem Redakcji publikuję tekst na swojej stronie.

CZYTAJ DALEJ
150 150 Maciej Ilczyszyn

Czy content może sprzedawać w e-commerce?

Wiele e-commerców nie dba o treści dostarczane użytkownikom. Brakuje na to czasu. Innym razem brakuje wiary, że warto to robić. Chciałbym zaprezentować przykład, który pokazuje, że ciekawe treści mogą poszerzać grupę klientów.

CZYTAJ DALEJ
150 150 Maciej Ilczyszyn

Najlepsze kanały pozyskiwania ruchu dla e-commerce

Skąd czerpać wartościowy ruch dla swojego e-commerca? Taki, który konwertuje, nie jest za drogi i da się skalować.

CZYTAJ DALEJ
150 150 Maciej Ilczyszyn

Rzeczywisty współczynnik odrzuceń w Google Analytics

Czy warto analizować tę miarę? Jak sprawić, aby była bardziej przydatna dla wnioskowania o jakości sprowadzanego ruchu? Publikuję artykuł mojego autorstwa zawierający odpowiedzi na te pytania.

CZYTAJ DALEJ
150 150 Maciej Ilczyszyn

INSTRUKCJA: Jak udostępnić Google Analytics

1. Zaloguj się na swoje konto Google Analytics na 

CZYTAJ DALEJ
150 150 Maciej Ilczyszyn